Najukochańsza Joanny Jagiełło. Fascynująca powieść, która skradnie twoje serce!

Najukochańsza Joanny Jagiełło. Fascynująca powieść, która skradnie twoje serce!
Autor Sylwia Urbańska
Sylwia Urbańska27.05.2024 | 3 min.

Zmiany w życiu rzadko bywają łatwe - przekonuje się o tym Miłka, nastoletnia bohaterka nowej powieści Joanny Jagiełło. Przeprowadzka do starego domu w środku lasu, daleka droga do szkoły i poznawanie matki, której dziewczyna właściwie nie zna - to tylko niektóre z wyzwań, przed jakimi stanie Miłka. Czy odnajdzie się w nowej rzeczywistości i odkryje tajemnice przeszłości?

Dogadanie się z matką, której dziewczyna nie zna

Miłka to licealistka, która przez większość życia wychowywana była przez babcię. Dopiero po jej śmierci dziewczyna musi zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest poznanie własnej matki. Dla nastolatki Eta, bo tak nazywa się jej rodzicielka, jest obcą kobietą, z którą nie łączy ich żadna więź.

Sytuację komplikuje fakt, że matka Miłki uchodzi w lokalnej społeczności za dziwaczkę i czarownicę. Dziewczyna obawia się, że również może odziedziczyć tę cechę, szczególnie gdy zaczyna doświadczać dziwnych zjawisk. Zbudowanie relacji między nimi nie będzie łatwe.

Jednak autorka książki "Najukochańsza" Joanna Jagiełło pokazuje, że nawet najgorsza na pozór sytuacja może się odmienić. Warto dać szansę i spróbować zrozumieć drugą osobę, zanim się ją ostempluje i odrzuci.

Odkrywanie tajemnic Króliczego Wzgórza

Miłka przeprowadza się wraz z matką do starego domu w środku lasu. Codziennie musi pokonywać długą trasę przez Królicze Wzgórze, by dotrzeć na przystanek autobusowy i do szkoły. To miejsce kryje w sobie mroczną tajemnicę - kiedyś zamieszkiwały je kobiety oskarżane o uprawianie czarów.

Dziewczyna zaczyna doświadczać niepokojących zjawisk za każdym razem, gdy zbliża się do wzgórza. Słyszy głosy i ma wrażenie, jakby na nowo przeżywała dawne wydarzenia. Czyżby ona także miała zadatki na czarownicę?

W powieści "Najukochańsza" Joanna Jagiełło w mistrzowski sposób przeplata wątki współczesne z tymi z przeszłości. Czytelnik poznaje przerażającą historię Króliczego Wzgórza, na którym kobiety były palone na stosie.

Czytaj więcej: Powrót kultowego bohatera w niezwykłym wydaniu - City Hunter powraca na ekrany

Podążanie własnymi ścieżkami niezależnie od potępiających szatów

Życie Miłki zmienia się nie do poznania po przeprowadzce do matki. Dziewczyna musi stawić czoła wielu trudnościom - dojrzewaniu, dążeniu do prawdy o własnej przeszłości, obcości ze strony rówieśników. Jednak największym wyzwaniem wydaje się przeciwstawienie społecznemu potępieniu i znalezieniu własnej drogi.

  • Matka Miłki jest wyśmiewana jako dziwaczka i czarownica
  • Najukochańsza to piękna powieść o akceptacji, odnajdywaniu własnej tożsamości
  • Historia przedstawiona w książce pokazuje, jak cenna jest odwaga do kierowania się własnymi przekonaniami

Joanna Jagiełło w swojej prozie udowadnia, że każdy z nas ma prawo do szczęścia i spełnienia - niezależnie od poglądów innych. Bycie sobą i szanowanie własnej drogi to najlepszy sposób na życie w zgodzie ze sobą.

Najczęstsze pytania

"Najukochańsza" to powieść Joanny Jagiełło opowiadająca o dojrzewaniu nastolatki Miłki, która musi zmierzyć się z przeprowadzką do mało znanej matki i odkrywaniem tajemnic Króliczego Wzgórza, na którym kiedyś palono czarownice.

Relacja między Miłką a jej matką Etą jest bardzo skomplikowana. Dziewczyna przez długi czas nie miała kontaktu z rodzicielką, więc muszą na nowo budować więź i wzajemne zrozumienie.

Książka porusza tematy dojrzewania, akceptacji własnej tożsamości, buntu przeciw potępieniu ze strony społeczeństwa. Ukazuje też przerażającą historię Króliczego Wzgórza, na którym mordowano kobiety oskarżane o czary.

Najukochańsza" to powieść z gatunku young adult, czyli książka przeznaczona dla nastoletnich czytelników, łącząca wątki obyczajowe, psychologiczne i lekko fantastyczne.

Powieść "Najukochańsza" to piękna, niosąca ważne przesłanie historia o sile akceptacji, szukaniu własnej drogi i odwadze do bycia sobą pomimo społecznych uprzedzeń. Zyskała uznanie wielu krytyków.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak dbać o nawodnienie organizmu latem?
  2. Zdumiewający zwrot akcji w przerażającym filmie o kradzieży
  3. Moje życie z Walterami: poradnik dla fanów popularnego serialu
  4. Jak Internet zmienia nasze nawyki konsumpcyjne: Rozrywka w erze cyfrowej
  5. Kobiece aktorskie debiuty filmowe lat 60. i 70.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Sylwia Urbańska
Sylwia Urbańska

Witajcie! Jako miłośniczka prędkości i pięknych rzeczy, dzielę się nietuzinkowymi hobby oraz recenzjami filmowymi i serialowymi. Razem odkrywamy, jak płynnie łączyć zakupy, motoryzację, pasje i ekranowe emocje!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły