author

Sylwia Urbańska

Witajcie! Jako miłośniczka prędkości i pięknych rzeczy, dzielę się nietuzinkowymi hobby oraz recenzjami filmowymi i serialowymi. Razem odkrywamy, jak płynnie łączyć zakupy, motoryzację, pasje i ekranowe emocje!

17 artykułów

latest-article
Filmy
Kobiece aktorskie debiuty filmowe lat 80. i 90.21 września, 2023

Rozkwit polskiego kina lat 80. Głośne debiuty młodych aktorek - Barbary Brylskiej, Katarzyny Figury, Grażyny Szapołowskiej. Kreacje w dramatach i komediach, które na stałe wpisały się do historii rodzimej kinematografii.

latest-article
Filmy
Polskie filmy science fiction z okresu PRL21 września, 2023

Polskie kino science fiction czasów PRL przeszło fascynującą ewolucję - od nieśmiałych początków, przez złoty okres w latach 60., po schyłek i renesans gatunku w latach 80. Przyniosło klasyki pokroju „Solaris” i wywarło wpływ na współczesną kinematografię.

latest-article
Serial
One Piece - recenzja popularnego anime21 września, 2023

One Piece to jedno z najpopularniejszych anime w historii. Przez lata zgromadziło rzesze fanów dzięki barwnej obsadzie bohaterów, wciągającej fabule i świetnej animacji. Sprawdź, co sprawia, że jest to prawdziwy fenomen popkultury.

latest-article
Filmy
Gran Turismo - czy film o spełnionym marzeniu zachwyca?21 września, 2023

Film oparty na prawdziwej historii fana wyścigów, który dzięki pasji i ciężkiej pracy zrealizował marzenie o starcie w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Reżyser James Mangold znany jest z świetnych produkcji o tematyce sportowej. W roli głównej Christian Bale.

latest-article
Seriale
Daisy Jones and the Six - nasza opinia o serialu muzycznym21 września, 2023

Nowość na Amazon Prime! Daisy Jones & The Six to wciągający serial muzyczny osadzony w latach 70. xx wieku. Śledzimy losy utalentowanej piosenkarki Daisy Jones i zespołu The Six, którzy na fali popularności zaczynają tracić kontrolę nad własnym życiem. Znakomita obsada, świetna ścieżka dźwiękowa i klimat epoki - warto dać szansę tej produkcji!

latest-article
Filmy
Air - czy warto polecieć z Benem Affleckiem?21 września, 2023

Poruszający dramat obyczajowy o kryzysie osobistym pilota liniowego granego przez Bena Afflecka. Wciągająca opowieść w reżyserii Roberta Zemeckisa utrzymana w napięciu od początku do końca. Film wart obejrzenia w kinie.