Niesamowity kryminał Małgorzaty Starosty - Poznaj intrygującą sprawę lorda Rosewortha

Niesamowity kryminał Małgorzaty Starosty - Poznaj intrygującą sprawę lorda Rosewortha
Autor Sylwia Urbańska
Sylwia Urbańska21.05.2024 | 4 min.

Jesteś fanem vintage'owych kryminałów z duszną atmosferą starej Anglii, zapadającymi w pamięć postaciami i zagadką, której nie można się oprzeć? Jeśli tak, to powieść Małgorzaty Starosty Sprawa lorda Rosewortha jest książką napisaną specjalnie dla Ciebie. Autorka mistrzowsko bawi się konwencją, a zarazem tworzy głębokie studia psychologiczne bohaterów, z których każdy mógłby być mordercą. Zanurzmy się zatem w tę intrygującą historię!

Czar vintage'owych kryminałów w mistrzowskim wydaniu

Sprawa lorda Rosewortha autorstwa Małgorzaty Starosty to prawdziwa uczta dla miłośników powieści kryminalnych retro. Książka czaruje czytelnika atmosferą dawnej Anglii, w której rozgrywa się akcja. Staroświeckie dworki, eleganckie stroje i obyczaje tamtych czasów wprowadzają nas w nastrój vintage'owego kryminału.

Autorka z wielkim maestrią bawi się konwencją polskiej literatury kryminalnej, tworząc intrygującą zagadkę kryminalną, która od pierwszych stron wciąga czytelnika. Morderstwo lorda Rosewortha rozpoczyna lawinę zdarzeń, w którą zostaje wplątany prywatny detektyw Jonathan Harper.

Ale recenzja książki Sprawa lorda Rosewortha to nie tylko pochwała kunsztu pisarskiego Starosty. To również zachęta, by dać się oczarować światu, który stworzyła w swojej powieści. Pełen mroku, tajemnic i zbrodni, a jednocześnie elegancki i szykowny – doskonale odtwarza klimat brytyjskich kryminałów retro.

Uczta dla miłośników powieści kryminalnych retro

Wielbiciele gatunku kryminał z pewnością będą zachwyceni Sprawą lorda Rosewortha. Małgorzata Starosta doskonale operuje wszystkimi niezbędnymi elementami, które składają się na udaną powieść kryminalną w stylu retro. Mamy tu zagadkę związaną z morderstwem, zespół nietuzinkowych bohaterów oraz otoczkę tajemnicy i niebezpieczeństwa.

  • Intryga kryminalna w najlepszym wydaniu
  • Atmosfera starej, angielskiej posiadłości
  • Charyzmatyczny detektyw prowadzący śledztwo
  • Plejada barwnych, głęboko wykreowanych postaci

To wszystko czyni z Sprawy lorda Rosewortha prawdziwą ucztę dla miłośników vintage'owych kryminałów. Starosta z prawdziwym kunsztem łączy elementy znane fanom gatunku z nowatorskim podejściem, dzięki czemu jej książka wyróżnia się na tle wielu innych powieści kryminalnych.

Jeśli więc cenisz sobie inteligentne, doskonale skonstruowane powieści kryminalne z dusznym, tajemniczym klimatem, recenzja książki Starosty powinna Was przekonać, że Sprawa lorda Rosewortha jest pozycją obowiązkową dla Ciebie.

Postaci, które pokochasz - od ponurej do rozkosznej

Jedną z największych zalet Sprawy lorda Rosewortha są wykreowane przez Małgorzatę Starostę postacie. Autorka stworzyła galerię barwnych, zapadających w pamięć bohaterów, których osobowości i losy przykuwają uwagę czytelnika. Od ponurej i mrocznej duszy głównego detektywa, przez rozkoszną i pełną życia dziennikarkę, po szaloną rodzinkę zamordowanego lorda – to postacie, których nie sposób zapomnieć.

Jonathan Harper, prywatny detektyw prowadzący śledztwo, jest postacią z jednej strony silną i zdeterminowaną, by rozwiązać zagadkę zbrodni. Z drugiej jednak – zmaga się z demonami przeszłości, żałobą po śmierci żony i skomplikowaną relacją z ojcem. Ta dwoistość osobowości i targające nim emocje czynią go niezwykle wiarygodnym i fascynującym bohaterem.

Z kolei Ruth, dziennikarka pomagająca Harperowi w śledztwie, to kwintesencja silnej, niezależnej kobiety. Jej uroda, charyzma i intelekt sprawiają, że natychmiast wpada nam w oko i zaczyna żyć własnym życiem w wyobraźni czytelnika. Jej osobowość i perypetie to jedna z największych przyjemności towarzyszących lekturze Sprawy lorda Rosewortha.

Podsumowując, dzięki wyrazistym, świetnie wykreowanym postaciom powieść Małgorzaty Starosty to nie tylko intryga kryminalna na najwyższym poziomie, ale również wciągająca opowieść o ludziach z krwi i kości, których po prostu musisz poznać.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak dbać o nawodnienie organizmu latem?
  2. Zdumiewający zwrot akcji w przerażającym filmie o kradzieży
  3. Moje życie z Walterami: poradnik dla fanów popularnego serialu
  4. Jak Internet zmienia nasze nawyki konsumpcyjne: Rozrywka w erze cyfrowej
  5. Kobiece aktorskie debiuty filmowe lat 60. i 70.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Sylwia Urbańska
Sylwia Urbańska

Witajcie! Jako miłośniczka prędkości i pięknych rzeczy, dzielę się nietuzinkowymi hobby oraz recenzjami filmowymi i serialowymi. Razem odkrywamy, jak płynnie łączyć zakupy, motoryzację, pasje i ekranowe emocje!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły