Priscilla najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące życia codziennego

Priscilla najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące życia codziennego
Autor Mikołaj Wysocki
Mikołaj Wysocki21.02.2024 | 5 min.

Priscilla Presley to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych postaci show-biznesu. Jej burzliwe małżeństwo z Królem Rock'n'Rolla - Elvisem Presleyem - wzbudzało zawsze ogromne zainteresowanie i emocje. W niniejszym artykule postaram się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące Priscilli, jej relacji z ojcem, małżeństwa z Elvisem i życia po rozwodzie. Zapraszam do lektury!

Priscilla, jak poznała Elvisa

Priscilla Presley poznała Elvisa Presleya w 1959 roku, kiedy miała zaledwie 14 lat. Była wówczas uczennicą katolickiej szkoły średniej dla dziewcząt w Niemczech. Pewnego dnia Elvis wraz ze swoimi żołnierzami stacjonującymi w pobliskiej bazie wojskowej zawitali do jej szkoły. Priscilla od razu wpadła mu w oko - zauroczyła go swoją urodą i niewinnością. Wymienili wówczas kilka słów i to wystarczyło, by Elvis zapragnął się z nią spotkać ponownie.

Ich znajomość szybko się rozwinęła, choć rodzice Priscilli nie byli zadowoleni z tego romansu. Uważali, że Elvis jest dla niej za stary i może złamać jej serce. Jednak młodziutka Priscilla była tak zauroczona Elvisem, że postawiła na swoim - zaczęła się z nim spotykać potajemnie. Gdy Elvis wrócił do Stanów w 1960 roku, para kontynuowała swój burzliwy związek na odległość. W końcu w 1963 roku Priscilla przeprowadziła się do rezydencji Elvisa w Memphis i mogli w pełni oddać się swojej miłości.

Reakcja rodziny Priscilli

Rodzina Priscilli początkowo sprzeciwiała się jej związkowi z Elvisem. Uważali go za zbyt dojrzałego i obawiali się, że złamie serce ich córki. Jednak z czasem, widząc jak bardzo Priscilla była zakochana, zaakceptowali ten związek. Zwłaszcza ojciec Priscilli, Joseph Beaulieu, polubił w końcu Elvisa i często bywał z wizytą w jego posiadłości Graceland.

Mimo początkowych obaw, rodzina Priscilli cieszyła się, widząc jak Elvis troszczy się o ich córkę. Fundował jej drogie prezenty, umożliwił edukację i zapewnił dostatnie życie w swojej rezydencji. Dlatego ostatecznie zaakceptowali ten kontrowersyjny związek, chcąc dla Priscilli jak najlepiej.

Jak wyglądało małżeństwo z Królem

Elvis oświadczył się Priscilli w 1966 roku, a para pobrała się rok później. Ich ślub był wielkim wydarzeniem, transmitowanym przez wiele amerykańskich stacji telewizyjnych. Priscilla w swojej białej sukni wyglądała olśniewająco. Para zamieszkała razem w Graceland, posiadłości Elvisa w Memphis.

Początkowo ich małżeństwo układało się bardzo dobrze. Byli zapatrzeni w siebie i oddani swojej miłości. Jednak z czasem zaczęły pojawiać się problemy. Elvis bardzo dużo koncertował i nagrywał, przez co często nie było go w domu. Ponadto uzależnił się od tabletek i alkoholu. To odbiło się na ich związku.

Nasze małżeństwo nie było łatwe. Elvis tak dużo pracował i często wyjeżdżał w trasy koncertowe. Ja z kolei musiałam zająć się opieką nad nim i naszą córeczką Lisą Marie. To były trudne czasy.

Mimo problemów Elvis i Priscilla starali się dbać o swoje małżeństwo. Wyjeżdżali razem na wakacje, urządzali przyjęcia w Graceland. Jednak ostatecznie ich związek załamał się pod ciężarem popularności Króla Rockandrola i jego nałogów.

Czytaj więcej: Piękna katastrofa część 2 - Film Sensacyjny z Napisami PL

Dlaczego rozpadło się małżeństwo

Elvis i Priscilla rozwiedli się w 1973 roku po 6 latach burzliwego małżeństwa. Do rozpadu ich związku przyczyniło się wiele czynników.

  • Nieobecność Elvisa, który dużo koncertował i nagrywał
  • Uzależnienie Elvisa od alkoholu i środków odurzających
  • Romans Priscilli z instruktorem karate Mikiem Stonem
  • Oziębienie uczuć i brak wzajemnego zrozumienia

Priscilla sama przyznała, że ich małżeństwo od początku było skazane na niepowodzenie. Łączyła ich co prawda ogromna miłość i namiętność, ale brakowało porozumienia i bliskości. Ponadto nałogi i reputacja Elvisa sprawiły, że ich związek powoli się rozpadł.

Priscilla po rozwodzie z Elvisem

Priscilla najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące życia codziennego

Priscilla bardzo ciężko przeżyła rozwód z Elvisem w 1973 roku. Choć ich małżeństwo przeżywało kryzys, wciąż go kochała i nie potrafiła wyobrazić sobie życia bez niego. Na szczęście miała wsparcie w postaci córeczki Lisy Marie. To ona pomogła jej przetrwać ten trudny okres.

Z czasem Priscilla odnalazła swoje miejsce w show-biznesie. Z powodzeniem zajęła się biznesem, stając się producentką filmową. Wyprodukowała między innymi sequel powieści Anny Rice "Wywiad z wampirem". Była też przez wiele lat prezesem firmy komputerowej, a także założyła linię kosmetyków.

W życiu osobistym po rozwodzie z Elvisem Priscilla również odnalazła szczęście. W latach 80. poślubiła aktora i scenarzystę Marco Garibaldiego, z którym jest do dziś. Choć związek z Elvisem pozostawił blizny na jej sercu, ułożyła sobie życie na nowo.

Czy Priscilla żałuje małżeństwa

Mimo że małżeństwo Priscilli i Elvisa zakończyło się rozwodem, ona nigdy nie żałowała, że za niego wyszła. Uważa, że była to największa miłość jej życia i zawsze będzie nosić Elvisa w swoim sercu.

Czego Priscilla żałuje w związku z Elvisem?Tego, że nie potrafiła pomóc ukochanemu w walce z nałogami i uratować ich małżeństwa.
Czy wciąż kocha Elvisa?Tak, mówi, że Elvis był miłością jej życia i na zawsze pozostanie w jej sercu.

Priscilla nie ukrywa, że jej małżeństwo z Elvisem było pasmem wzlotów i upadków. Jednak nie zamieniłaby go na nic innego. Dało jej córkę Lisę Marie i pozwoliło poznać prawdziwą miłość. Dlatego mimo rozstania, wspomina Elvis jako najważniejszego mężczyznę w swoim życiu.

Podsumowanie

W niniejszym artykule przedstawiono historię burzliwego związku Priscilli Presley z królem rock and rolla Elvisem Presleyem. Opisano ich pierwsze spotkanie, gdy Priscilla była jeszcze nastolatką, kontrowersyjny romans i późniejsze małżeństwo. Poruszono kwestie problemów w ich związku, uzależnień Elvisa, rozpadu małżeństwa i życia Priscilli po rozwodzie. Przeanalizowano również, czy żałuje ona po latach decyzji o poślubieniu Elvisa.

Artykuł przybliża barwną i fascynującą historię jednej z najsłynniejszych par show-biznesu. Ukazuje kulisy ich burzliwego związku, a także wpływ popularności i problemów Elvisa na ich małżeństwo. Pozycja obowiązkowa dla fanów Króla Rockandrolla i jego żony Priscilli.

Najczęściej zadawane pytania

Elvis i Priscilla poznali się w 1959 roku w Niemczech. On miał 24 lata, ona zaledwie 14 lat. Elvis wraz z żołnierzami odwiedził szkołę Priscilli i od razu ją zauroczył. Ich znajomość szybko przerodziła się w głośny romans, choć rodzice Priscilli początkowo się temu sprzeciwiali.

Elvis i Priscilla pobrali się w 1967 roku, a rozwiedli w 1973 roku. Ich burzliwe małżeństwo przetrwało zatem 6 lat. Doczekali się jednej córki - Lisy Marie Presley. Jednak ostatecznie nałogi Elvisa, jego nieobecność i romans Priscilli doprowadziły do rozpadu ich związku.

Do rozwodu Priscilli i Elvisa w 1973 roku przyczyniło się wiele czynników - nieobecność Elvisa z powodu licznych koncertów i nagrań, jego uzależnienie od narkotyków i alkoholu, a także romans Priscilli z instruktorem karate. Ostatecznie doprowadziło to do ochłodzenia uczuć i rozpadu ich związku.

Po rozwodzie z Elvisem w 1973 roku Priscilla na nowo ułożyła sobie życie osobiste i zawodowe. Wyszła ponownie za mąż za aktora Marco Garibaldiego, z którym jest do dziś. Z powodzeniem zajęła się również biznesem filmowym i założyła markę kosmetyczną.

Pomimo burzliwego rozstania, Priscilla twierdzi, że Elvis był miłością jej życia. Nie żałuje, że za niego wyszła, choć przyznaje, że ich związek od początku był skazany na niepowodzenie. Mimo wszystko wspomina go ciepło i z sentymentem.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak dbać o nawodnienie organizmu latem?
  2. Moje życie z Walterami: poradnik dla fanów popularnego serialu
  3. Kobiece aktorskie debiuty filmowe lat 60. i 70.
  4. Współczesne adaptacje dramatów Witkacego
  5. Między nami żywiołami - recenzja filmu katastroficznego
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Mikołaj Wysocki
Mikołaj Wysocki

Zafascynowany światem filmu i seriali. Na blogu dzielę się recenzjami, ciekawostkami i rekomendacjami. Rozrywka to moja pasja, a ekran to mój kawałek sztuki. Zapraszam do kinowej podróży!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły