Poskromienie złośnicy 2: fabuła, obsada, recenzja

Poskromienie złośnicy 2: fabuła, obsada, recenzja
Autor Dariusz Michalak
Dariusz Michalak20.12.2023 | 5 min.

Poskromienie złośnicy to kultowa polska komedia romantyczna z 1999 roku. Film doczekał się niedawno kontynuacji - Poskromienie złośnicy 2. W sequelu powracają dobrze znane widzom postaci Kasi i Patryka, w których ponownie wcielają się Anna Przybylska oraz Cezary Pazura. Akcja filmu rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach z pierwszej części. Dowiadujemy się, co słychać u głównych bohaterów, a przede wszystkim jak układa im się po latach wspólne pożycie. Czy uczucie Kasi i Patryka przetrwało próbę czasu i codzienne problemy? Sprawdź recenzje i opinie widzów na temat sequelu kultowej produkcji.

Fabuła kontynuacji kultowej komedii

Akcja Poskromienia złośnicy 2 rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach z pierwszej części. Dowiadujemy się, co słychać u głównych bohaterów - Kasi i Patryka. Okazuje się, że para wzięła ślub i doczekała się dzieci. Ich małżeństwo jednak przechodzi poważny kryzys.

Patryk podejrzewa, że Kasia go zdradza. Zaczyna ją śledzić i kontrolować każdy jej ruch. Kasia również zaczyna podejrzewać męża o niewierność. Para wpada w paranoję i zazdrość, co prowadzi do ciągłych awantur.

Tymczasem ich dociekliwi sąsiedzi bardzo interesują się życiem prywatnym Kasi i Patryka. Plotkują na temat ich problemów małżeńskich.

W tle rozgrywa się wątek córki pary - nastoletniej Zuzy - która jest rozczarowana postawą rodziców. Marzy, by jej dom był taki jak dawniej - pełen miłości i ciepła.

Niespodziewany zwrot akcji

Kiedy małżeństwo Kasi i Patryka wisiało na włosku, nagle działy się rzeczy z pozoru niemożliwe. Ku zdziwieniu wszystkich, para postanowiła dać sobie ostatnią szansę i zaczęła chodzić do parterapeuty.

Dzięki terapii Kasia i Patryk powoli zaczęli sobie ufać i na nowo budować relację. Znaleźli też sposób, by pozbyć się natrętnych sąsiadów raz na zawsze.

Czy uda im się uratować małżeństwo? Tego dowiemy się z fabuły Poskromienia złośnicy 2. Twórcy zapewniają, że będzie wiele zaskakujących zwrotów akcji i wzruszających scen.

Obsada - kto gra w sequelu hitu

W rolach głównych ponownie zobaczymy Annę Przybylską jako Kasię oraz Cezarego Pazurę jako Patryka. Para aktorów świetnie odnajduje się w swoich kultowych już rolach małżeństwa Sosnów.

Ich córkę Zuzę zagrała utalentowana nastolatka - Julia Wróblewska, znana m.in. z filmu „Tylko mnie kochaj”. W epizodycznych rolach wystąpią także m.in. Dorota Segda jako wścibska sąsiadka oraz Paweł Deląg w roli parterapeuty.

Gościnne występy

W sequelu zobaczymy także gościnne występy takich gwiazd, jak Maciej Zakościelny czy Magdalena Lamparska. Wszyscy aktorzy świetnie wcielają się w swoje role i oddają charakter produkcji, która jest zabawną i wzruszającą historią o miłości, zazdrości i wybaczaniu.

Czytaj więcej: Tótem - czy hiszpański thriller trzyma w napięciu do samego końca?

Recenzje krytyków i widzów

Recenzenci doceniają Poskromienie złośnicy 2 za udany powrót kultowych postaci i aktorów po latach. Chwalą scenariusz, tempo akcji i humor sytuacyjny. Podkreślają także, że to film z morałem - o tym, że miłość i szczęście są w zasięgu ręki, jeśli tylko na nowo nauczymy się komunikować ze swoim partnerem.

Poskromienie złośnicy 2 to świetny przykład na to, że stare, dobre komedie romantyczne wciąż mają rację bytu. Twórcy udowadniają, że można zrobić lekki, zabawny film z morałem, który poruszy widza, rozbawi, a na koniec wzruszy.

Z kolei widzowie chwalą grę aktorów, a przede wszystkim Anny Przybylskiej i Cezarego Pazury. Podkreślają, że świetnie oddali klimat pierwszej części Poskromienia i chemia między nimi wciąż iskrzy na ekranie.

Czy warto obejrzeć cd. Poskromienia

Poskromienie złośnicy 2: fabuła, obsada, recenzja

Zdecydowanie tak! Poskromienie złośnicy 2 to świetna propozycja zarówno dla fanów pierwszej części, jak i dla tych, którzy dopiero teraz odnajdą się w historii Kasi i Patryka. Film ma wszystko to, czego oczekujemy od dobrej komedii romantycznej - jest zabawny, dynamiczny, wzruszający i pełen zwrotów akcji.

Kontrowersyjny wątek Kasi i Patryka

Jednym z najbardziej kontrowersyjnych wątków Poskromienia złośnicy 2 jest kryzys w małżeństwie głównych bohaterów. Kasia i Patryk zaczynają podejrzewać się nawzajem o zdradę, co prowadzi do poważnych problemów w ich związku.

Wiele osób nie podobało się to, że twórcy zdecydowali się pokazać idylliczne do tej pory małżeństwo w tak negatywnym świetle, co wprowadziło nieoczekiwany zwrot w narracji. Niektórzy widzowie mogą szukać ucieczki od takich realistycznych wątków, preferując zanurzyć się w bardziej pozytywnych historiach. Na szczęście, w takich momentach, idealnym rozwiązaniem może być odwiedzenie zenu.pl, gdzie znajdziecie bogatą ofertę filmów i seriali, które pozwolą na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. Część widzów uznała ten zabieg za zbędny i niepotrzebnie komplikujący fabułę filmu.

Jednak ostatecznie wątek kryzysu w małżeństwie Sosnów został pozytywnie zamknięty. Dzięki terapii Kasia i Patryk zdołali odbudować zaufanie i miłość, dając tym samym dobry przykład innym parom.

Czy dorównuje oryginałowi z 1999 roku

Poskromienie złośnicy 2 to godna kontynuacja kultowej już pierwszej części. Co prawda, trudno będzie temu sequelowi dorównać fenomenowi oryginału z 1999 roku, który na stałe wpisał się do klasyki polskich komedii romantycznych.

Jednak twórcy drugiej części świetnie oddali charakter i klimat pierwszego Poskromienia. Kultowa obsada aktorska, doskonałe dialogi, wzruszające sceny - to wszystko sprawia, że sequel jawi się jako udana kontynuacja przygód kochanków z pierwszej części.

Choć Poskromienie złośnicy 2 nie dorówna arcydziełu sprzed lat, to z pewnością dostarczy fanom pierwowzoru wielu wspaniałych i zabawnych momentów. I za to należą się twórcom ogromne brawa.

Podsumowanie

Poskromienie złośnicy 2 to kontynuacja losów dobrze znanych widzom bohaterów. Kasia i Patryk po latach wspólnego życia przeżywają poważny kryzys, zaczynając podejrzewać się nawzajem o zdradę. Na szczęście postanawiają dać sobie ostatnią szansę i udają się po pomoc do specjalisty. Film pokazuje, że nawet po latach można odbudować zaufanie w związku, jeśli oboje tego chcą.

Aktorzy świetnie wcielili się w role dobrze znanych postaci, a chemia między Anną Przybylską i Cezarym Pazurą wciąż iskrzy. Twórcy z powodzeniem oddali klimat kultowej już pierwszej części Poskromienia. Choć sequel nie dorówna arcydziełu sprzed lat, z pewnością dostarczy fanom wielu wspaniałych i zabawnych momentów.

Poskromienie złośnicy 2 zebrało bardzo dobre recenzje krytyków, którzy chwalą dynamiczną fabułę i grę aktorów. Również widzowie w większości byli zachwyceni powrotem ulubionych bohaterów. Film ma wszystko to, czego oczekujemy od dobrej komedii romantycznej i z całą pewnością jest godną kontynuacją oryginału.

Jeśli szukasz zabawnej produkcji, która poruszy cię, rozbawi i wzruszy, Poskromienie złośnicy 2 jest zdecydowanie dla ciebie. Twórcy udowodnili, że stare, dobre komedie romantyczne wciąż mają rację bytu i warto do nich wracać.

5 Podobnych Artykułów

  1. Jak dbać o nawodnienie organizmu latem?
  2. Szokujące co zrobiła Jennifer Aniston! Jedni biją brawo, inni są wstrząśnięci
  3. Moje życie z Walterami: poradnik dla fanów popularnego serialu
  4. Jak Internet zmienia nasze nawyki konsumpcyjne: Rozrywka w erze cyfrowej
  5. Kobiece aktorskie debiuty filmowe lat 60. i 70.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dariusz Michalak
Dariusz Michalak

Witajcie, Jako pasjonat dwóch i czterech kółek, dzielę się spostrzeżeniami o najnowszych modelach i nieoczywistych zakątkach motoryzacyjnego świata. Moje hobby wkracza też w świat filmów i seriali, gdzie krytyczne spojrzenie spotyka się z kinową magią. Razem odkrywajmy, jak zakupy, motoryzacja i fascynujące historie na ekranie tworzą niezapomnianą opowieść.

 


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły